Mirai

Nowa era w motoryzacji

Cena od:
Wszystko wskazuje na to, że znajdujemy się w punkcie zwrotnym w historii motoryzacji. Tylko od nas zależy, czy sprawimy, że świat stanie się bezpieczniejszy, czystszy i bardziej przyjazny dla nas i wszystkich przyszłych pokoleń. Mirai – pierwszy tak masowo produkowany samochód na wodór – wyznacza drogę rozwoju. Oferuje zasięg 550 kilometrów, możliwość zatankowania do pełna w niecałe cztery minuty i zerową emisję spalin. Przypatrz się dobrze, tak wygląda przyszłość.

Przełom w motoryzacji

W 1997 roku udało nam się zrewolucjonizować świat motoryzacyjny wprowadzając do produkcji pierwszy model hybrydowy – Toyotę Prius. Teraz nadszedł czas na kolejny przełom technologiczny. Toyota Mirai to efekt 20 lat wytężonych prac nad alternatywnymi źródłami napędu. Wierzymy, że to auto, które pozwoli zmienić sposób, w jaki myślimy o motoryzacji.

Czysta energia

Toyota Mirai jest napędzana energią elektryczną, która powstaje z reakcji wodoru z tlenem. Jedynym efektem ubocznym tej reakcji jest para wodna. Nowoczesne i super wydajne ogniwa paliwowe zostały umieszczone pod podłogą auta zapewniając, oprócz wyjątkowej ekologiczności, także komfort i doskonałe właściwości jezdne auta.

Komfort jazdy

Toyota Mirai nie idzie na kompromis także jeśli chodzi o wygodę pasażerów i właściwości jezdne. Silnik elektryczny jest cichy, oszczędny i dynamiczny, oferuje maksymalny moment obrotowy w każdym etapie jazdy. Doskonale wygłuszone wnętrze jest nowoczesne i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Umieszczenie komponentów napędu pod podłogą auta pozwoliło powiększyć przestrzeń dla pasażerów i obniżyć środek ciężkości. Sztywne nadwozie sprawia, że auto prowadzi się precyzyjnie w każdych warunkach.

Toyota Mirai otrzymała tytuł World Green Car of The Year 2016

Na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku ogłoszono wyniki konkursu World Car of The Year. Jurorzy z całego świata, wśród nich Polak - Maciej Pertyński, przyznali tytuł World Green Car of The Year napędzanej ogniwami wodorowymi Toyocie Mirai.